Telefon

+420 722 963 385

E-mail

meffik@seznam.cz

Provozní doba od 28. 03. 2024 - 1. 10. 2024

Po-Pá 10 -17 hod.; So 9-13 hod.

Každá rostlina potřebuje ke zdárnému růstu adekvátní výživu. Na trhu je spousta vhodných hnojiv. Značka obvykle nehraje takovou roli, jak by se mohlo zdát. Nejdůležitější je právě obsah jednotlivých prvků. Velmi důležité je dávkování podle návodu, předávkováním rostliny můžete jednoduše spálit.

Každá rostlina potřebuje výživu, dvojnásob toto platí pro nádobové rostliny, které nemají možnost si živiny získat mimo prostor nádoby. Na trhu je spousty hnojiv specializovaných na jednotlivé rostliny, ale zpravidla jsou to víceméně jen značková hnojiva se stejným obsahem prvků, jako mnohem levnější běžná hnojiva např. Cererit, NPK, Krystalon a podobně.

Speciální péči potřebují zejména palmy a citrusy v oblasti získávání železa. Při nedostatku železa listy žloutnou (žloutnutí listů může být způsobeno i přemokřením). Kromě běžných hnojiv (Cererit, NPK …) hnojíme právě hnojivem s vysokým obsahem železa např. Harmonie Fe nebo Lister Fe. Na podzim přihnojujeme hnojivem s vyšším obsahem draslíku pro lepší vyzrávání pletiv např. síran draselný.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *